23 marca 2018

Konkurs „Tu powstała Polska – Tu wygrała Polska””

Rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci z klas V – VII szkół podstawowych. Tegorocznym hasłem konkursu jest „Tu Powstała Polska – Tu wygrała Polska.100 – lecie Powstania Wielkopolskiego”. Organizatorami przedsięwzięcia są Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim z podkreśleniem jego lokalnego kontekstu promocja Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego wśród najmłodszych, poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i nauczycieli do poszukiwania dodatkowej wiedzy na temat źródeł własnej tożsamości narodowej. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl w zakładce KONKURS.