Konkurs „Rok przed Maturą – Fizyka”

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursach „Rok przed Maturą – Fizyka”.

Konkurs jest adresowany do uczniów przedostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2024 r. w szkołach. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły zostaną zaproszeni do udziału w finale, który odbędzie się 7 czerwca 2024 r. w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie. Dla zwycięzców i ich nauczycieli organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody. Od tego roku wśród nagród znajdują się również Złote Indeksy uprawniające do studiowania na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie.

Regulamin konkursu ze szczegółowymi informacjami oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.archimedes.umcs.pl/rokprzedmatura-fizyka/

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Ucz się z MaFiI-ą 3” finansowanego ze środków budżetu państwa, program: Społeczna Odpowiedzialność Nauki; Popularyzacja nauki i promocja sportu.