11 października 2018

Konkurs „Projekt z klasą”.

Informujemy, że o rozpoczęciu IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych.

Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy metodą projektu. To unikatowa okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, realizowania pasji, rozwijania kompetencji XXI wieku, a także wykazania się przedsiębiorczością i  kreatywnością – cechami, które sprzyjają późniejszemu aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym kraju.

Tegoroczna edycja „Projektu z klasą” przypada w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dlatego stworzono jubileuszową kategorię specjalną” „Świętujemy niepodległość”. To okazja do zaproponowania projektu, który celebruje lub upamiętnia wiek polskiej niepodległości.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy mają szansę zdobyć grant finansowy na realizację swojego projektu edukacyjnego. W tegorocznej edycji konkursu do zdobycia jest aż 56 grantów na łączną sumę 62 000 zł. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom równe szanse, projekty oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe). Ponadto wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uczestnictwa i zostają wpisane na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.projektzklasa.pl/