14 maja 2020

Konkurs plastyczny „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. Konkurs wystartował 6 maja, czyli w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku do 15 lat. Prace, których motywem przewodnim będzie hasło „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego” można przesyłać do 5 czerwca. Technika wykonania – dowolna, można zatem posłużyć: kredkami, farbami, pastelami itp. Mogą to być rysunki, obrazy, wycinanki oraz inne formy plastyczne. Ważne, aby praca nie była wcześniej publikowana oraz zgłoszona na inny konkurs. Rozmiar nie powinien przekraczać formatu A0. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, od 7 do 11 oraz od 12 do 15 lat. Prace oceni komisja konkursowa, a trzy najlepsze w każdej grupie wiekowej zostaną nagrodzone. Na zwycięzców czekają m.in. maskotki krokodylka Tirka, zestawy edukacyjne, odblaskowe oraz wiele innych, przydatnych gadżetów.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod adresem: https://gitd.gov.pl/edukacja/konkurs/

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zachęca również do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej w zakładce Edukacja (https://tiny.pl/7hz81). Znajdują się tam pomoce dydaktyczne, które są dla dzieci przystępnym źródłem informacji o BRD.

Załączniki

Regulamin_konkursu
Data: 2020-05-14, rozmiar: 194 KB
Załącznik nr 1_Oświadczenie
Data: 2020-05-14, rozmiar: 285 KB