7 listopada 2019

Konferencja warsztatowa – „Inspiracja, współpraca, rozwój – międzynarodowa współpraca interdyscyplinarna gwarancją rozwoju placówki edukacyjnej”.

Szanowni Państwo

Lubuski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze serdecznie zapraszają dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych z województwa lubuskiego na konferencję warsztatową – „Inspiracja, współpraca, rozwój – międzynarodowa współpraca interdyscyplinarna gwarancją rozwoju placówki edukacyjnej”, która odbędzie się 27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Zaborze.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać codzienną pracę szkoły realizującej projekty eTwinning, dotyczące m.in. wprowadzania innowacji w procesie edukacyjnym. Zaprezentowane zostaną narzędzia, metody pracy, źródła pomysłów oraz sposoby angażowania członków społeczności szkolnej. W ramach pracy warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję poznać nowoczesne narzędzia TIK i ich zastosowanie w edukacji.

Zajęcia warsztatowe zostaną przeprowadzone przez Ambasadorów Programu eTwinning, panią Monikę Mojsiejonek i pana Kamila Matrasa w Mobilnym Centrum Edukacyjnym – specjalnym trucku szkoleniowo-dydaktycznym. W trakcie warsztatów uczestnicy doświadczą, jak nowoczesne technologie mogą wspomóc nauczyciela w organizacji procesów edukacyjnych tak, aby sprzyjały uczeniu się.

W trakcie spotkania zostaną również przedstawione zagadnienia związane z dołączeniem do programu eTwinning, które przedstawi pani Dagmara Szczecińska – Ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim.

Uczestnictwo w konferencji jest nieodpłatne. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży uczestników.

Aby wziąć udział w konferencji należy zgłosić swój udział rejestrując się pod poniższym linkiem:

odwiedź: ko-gorzow.edu.pl/konferencje

Rejestracja będzie aktywna do 20 listopada 2019 r. do godz. 12.00. Ilość miejsc jest ograniczona, z jednej szkoły można zgłosić maksymalnie 3 osoby.

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI

Termin: 27 listopada 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Zaborze, ul. Witosa 30, 66-003 Zabór.
Organizator: Europejska Szkoła eTwinning – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaborze.
Odbiorcy: dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych

Ze względów organizacyjnych dotyczących funkcjonowania Mobilnego Centrum Edukacyjnego zapraszamy Państwa na spotkanie w dwóch grupach szkoleniowych.

9.00 Rejestracja uczestników
9.30 – 10.00 Powitanie gości i otwarcie konferencji – Lubuski Kurator Oświaty i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze.
10.00 – 11.15 Zajęcia warsztatowe w Mobilnym Centrum Edukacyjnym – I grupa

Dołącz do eTwinning, przerwa kawowa  –  II grupa

11.15 – 12.30 Zajęcia warsztatowe w Mobilnym Centrum Edukacyjnym – II grupa

Dołącz do eTwinning, przerwa kawowa – – I grupa

12.45 Zakończenie

Dyrektorzy i nauczyciele uczestniczący w szkoleniu w Mobilnym Centrum Edukacyjnym otrzymują certyfikaty.