7 czerwca 2017

Konferencja Regionalna: OK-obserwacja i analiza prac uczniów – najefektywniejsze sposoby doskonalenia nauczania

Konferencja Regionalna2 czerwca br. odbyła się Konferencja Regionalna, zorganizowana już trzeci raz z rzędu przez Szkołę Podstawową nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp. Tegoroczna nosiła tytuł OK-obserwacja i analiza prac uczniów – najefektywniejsze sposoby doskonalenia nauczania. Zaproszenie przyjęło blisko 30 dyrektorów i nauczycieli z różnych stron Polski. Byli przedstawiciele szkół w: Czaczu, Drzonkowie, Luboszu, Puszczykowie, Lubiewie, Szczecinie i Drawnie. Nie zawiodły okoliczne (SP Witnica) i gorzowskie szkoły: SP21, ZS Mechanicznych i ZS Gastronomicznych.

Konferencję objęła honorowym patronatem Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę ustawicznego rozwijania nauczania-uczenia się w gorzowskiej Piętnastce, wskazała rolę dobrego zarządzania przez dyrektora i nowoczesnego nadzoru pedagogicznego,  przekładające się na pozytywne efekty kształcenia i wychowania.

Podczas Konferencji zaprezentowana została praktyka: Analiza Prac Uczniów (APU). Uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach, równolegle realizowanych (Jak skutecznie w szkole poprawiać uczenie się uczniów i OK-obserwacje w pigułce). Po warsztatach uczestnicy Konferencji obejrzeli pięć lekcji, po których nastąpiły warsztatowe ćwiczenia rozmowy poobserwacyjnej. W podsumowaniu wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że obie praktyki: Ok-obserwacja (OKO) i Analiza Prac Uczniów (APU) to praktyki, które zataczają coraz szersze kręgi zwolenników  oraz bardzo dobrze ocenili organizację Konferencji.

Konferencja Regionalna