11 września 2023

Kompleksowy pakiet edukacyjny dla szkół z okazji premiery filmu „Raport Pileckiego”

W związku  z rozpoczęciem roku szkolnego oraz startem dystrybucji filmu „Raport Pileckiego”, przygotowany został kompleksowy pakiet edukacyjny. Dzięki któremu, uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną a także  patriotyczną.

Film uzyskał patronat Ministra Edukacji i Nauki. Na poniższej stronie znajdą Państwo gotowe do wykorzystania materiały edukacyjne takie jak:

• Scenariusze lekcji (historia, język polski, godzina wychowawcza),
  • Film dla nauczycieli przedstawiający walory edukacyjne filmu (Edukatorzy O Filmie),
  • Wideoprelekcja, która będzie wstępem do filmu i przedstawi uczniom kontekst historyczny

Telewizja Polska S.A. planuje również przygotowanie ogólnopolskiej lekcji historii online. Będzie ona dostępna nieodpłatnie dla każdej szkoły. Dzięki tej lekcji, uczniowie będą mieli okazję poznać i jednocześnie zgłębić swoją wiedzę na temat historii Polski. Warto podkreślić, że będzie ona  realizowana przy użyciu najnowszych technologii, w oparciu o scenariusze przygotowane przez historyków.