21 kwietnia 2023

Julka Lisiecka uczennica Zespołu Szkół Technicznych imienia Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze – III miejsce w Polsce w konkursie „ Poznaj swoje prawa w pracy”

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się 18 kwietnia  finał X edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu było i jest popularyzowanie kultury bezpieczeństwa oraz kształtowanie pożądanych postaw uczniów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w roku szkolnym 2013/14 jako element programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, ale przede wszystkim jako sprawdzian poziomu wiedzy zdobytej przez jego uczestników.

W X edycji konkursu, przebiegającej pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, wzięło udział 10 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych. Do finału zakwalifikowało się 48 najlepszych. Bardzo doceniamy wysiłek oraz determinację, dzięki której Julka zaszła tak daleko – w ubiegłym roku czwarte miejsce w Polsce w tym trzecie.

Gratulacje!