19 grudnia 2016

IV edycja programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii”

porcja pozytywnej energii16 listopada ruszyła IV edycja programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural. Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Celem Programu Porcja Pozytywnej Energii jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Tak jak w poprzednich latach program jest skierowany do uczniów klas podstawowych 1-6. W tym roku po raz pierwszy do nauki poprzez zabawę zaproszone są również przedszkolaki.

Po zarejestrowaniu się na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl pedagodzy otrzymają zestaw materiałów edukacyjnych, dostosowanych do grup wiekowych, które zostały przygotowane dla nich we współpracy ze specjalistami. Gotowe scenariusze pomogą w przekazaniu dzieciom wiedzy na temat wartościowych produktów spożywczych, zdrowego odżywiania i tego jak może ono wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu.

Zestawy do IV edycji programu zawierają:
* Scenariusze lekcji i zabaw dopasowane do różnych grup wiekowych,
* Książeczki z bajkami do rozdania dzieciom – różne dla przedszkoli i szkół,
* Filmy i prezentacje edukacyjne,
* Karty prac dla uczniów,
* Identyfikatory do wykorzystani podczas gier.

Scenariusze dydaktyczne programu powstały we współpracy ze specjalistami z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz dietetykami: dr. Patrycją Szachtą i Łukaszem Sieńczewskim.
Jednym z elementów programu Porcja Pozytywnej Energii jest konkurs, polegający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie szkoły lub przedszkola. W tym roku temat przewodni to „Warzywa i owoce – spożywam codziennie”. Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką. Na zwycięzców czekają nagrody: dla 6 najlepszych placówek – granty finansowe, dla nauczycieli – tablety, a dla uczniów karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo w dwóch placówkach (jednym przedszkolu, jednej szkole), które zostaną ocenione najwyżej, zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne o tematyce żywieniowej z udziałem ekspertów programu.

Prace należy przesłać do 20 maja 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 1 czerwca 2017 r.

Więcej informacji na temat warunków udziału w programie i konkursie dostępnych jest na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl oraz  na fanpage na Facebooku „Porcja Pozytywnej Energii”.
Informacje na temat programu można również uzyskać pod nr tel.: +48 62 765 49 49