22 września 2023

II edycja konkursu ekologicznego „Jestem Eko”

Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko”.

Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie”, które usystematyzuje zdobytą wiedzę i zachęci uczniów do dalszej aktywności na rzecz ochrony środowiska.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania są:

• nagroda główna w wysokości 5 000 zł,
  • nagroda „Złote Eko-Działanie” w wysokości 4 000 zł,
  • cztery wyróżnienia w wysokości 1 000 zł każde.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu: Jestem Eko_gov.pl
Jestem Eko_IBE
Formularz zgłoszeniowy: Zgłoszenie koła przyrodniczego

Jestem Eko II_Plakat