22 czerwca 2023

FAST Heroes – program edukacyjny dla dzieci w wieku 5 – 9 lat

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w unikalnym programie edukacyjnym FAST Heros dedykowanym dzieciom w wieku 5-9 lat. Głównym celem jest nauczenie najmłodszych rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu, a także odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia – wybrania numeru alarmowego 112 i wezwania pomocy.

Wszystkie informacje na temat programu, dostępne są na stronie internetowej w języku polskim Milion dzieci z jedną ważną misją – ocalenia naszych dziadków. Działania w ramach kampanii edukacyjnej w tym roku szkolnym dobiegają końca, ale już planowana jest ich kontynuacja w nowym roku szkolnym.

Program jest bezpłatny i obejmuje pięć starannie opracowanych, jednogodzinnych zajęć dla przedszkoli i szkół w całej Polsce. Zajęcia odbywają się przy pomocy nieodpłatnych, atrakcyjnych wizualnie zeszytów ćwiczeń dla dzieci, ułatwiających przekazywanie wiedzy. Dla pedagogów w przedszkolach i nauczycieli wczesnoszkolnych na stronie internetowej www.fastheroes.com udostępniono edukacyjne materiały wideo, e-booki, a dla dzieci dodatkowe gry i zabawy.

W Polsce inicjatywa uzyskała patronat Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu.