20 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej z udziałem Premier RP oraz Minister Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 16 października br. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa uczestniczyła w obchodach Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Podczas uroczystości w KPRM najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali z rąk Premier Beaty Szydło stypendia Prezesa Rady Ministrów. Najlepszym uczniom i absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli poszczycić się wybitnymi osiągnięciami w roku szkolnym 2016/2017, wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Cztery stypendystki z województwa lubuskiego: Patrycja Wilska (Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim), Milena Klebieko (Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie),  Katarzyna Świderska (Zespół Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp.) i Zuzanna Szemborska (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu) osobiście odebrały dyplomy z rąk Premier Beaty Szydło.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jak co roku, uhonorowano też nauczycieli i osoby szczególnie zasłużone dla oświaty, którym zostały wręczone odznaczenia państwowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto 20 nauczycieli zostało wyróżnionych tytułem Honorowego Profesora Oświaty. Wśród odznaczonych nauczycieli podczas poniedziałkowej uroczystości w kancelarii premiera znalazły się Panie: Maria Ewa Rosicka (Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wlkp.), Małgorzata Stucka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzeczu) oraz Małgorzata Stachowiak – Bulak  (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu).

Premier Beata Szydło w swoim wystąpieniu pogratulowała wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Przypomniała także, że wprowadzona przez rząd reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych reform, którą przygotował jej rząd.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska podziękowała pedagogom za ich pracę, za codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia Polaków.