25 kwietnia 2023

Bezpłatne porady telemetryczne, realizowane przez przychodnię Dimedic

Projekt Dimedic Ukraina, z bezpłatnymi konsultacjami online dla uchodźców, został uruchomiony kilkanaście dni po wybuchu wojny na Ukrainie

30 tysięcy bezpłatnych konsultacji medycznych. Już rok pomagamy pacjentom z Ukrainy

 

Wychłodzenie organizmu, brak stałych leków dla osób chorujących przewlekle, alergie skórne i wziewne, a nawet konieczność ponownego zabezpieczenia ran postrzałowych po operacji na Ukrainie – to tylko kilka, z ponad 30 tys. historii pacjentów, którzy w ciągu ostatniego roku otrzymali bezpłatna pomoc w przychodni Dimedic. Projekt Dimedic Ukraina, z bezpłatnymi konsultacjami online dla uchodźców, został uruchomiony kilkanaście dni po wybuchu wojny na Ukrainie i wciąż trwa, bo uchodźcy w Polsce cały czas potrzebują pilnej pomocy medycznej.

Przychodnia Dimedic, jedna z największych przychodni telemedycznych w Polsce, uruchomiła w marcu 2022 roku platformę online z konsultacjami lekarskimi w języku ukraińskim, dedykowaną uchodźcom wojennym. Pacjenci z Ukrainy przebywający w Europie mogą korzystać z bezpłatnej pomocy medycznej. Problemu nie stanowi nawet kilkukrotna relokacja – platforma działa we wszystkich krajach UE.

Jak uzyskać pomoc? Wystarczy wejść na www.dimedic-ukrayina.eu i zapisać się na najbliższy termin na konsultację z lekarzem.

Załączniki

Informacja prasowa
Data: 2023-04-25, rozmiar: 659 KB
Plakat
Data: 2023-04-25, rozmiar: 2 MB

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa