5 czerwca 2024

8. edycja #Erasmusdays

W imieniu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności przekazujemy poniżej zaproszenie do udziału w #Erasmusdays 2024 oraz informacje na temat wydarzenia. 8. edycja i organizowana jest pod hasłem: „6 days to make Europe shine”.

#ErasmusDays stały się corocznym wydarzeniem, którego nie można przegapić. Od ich inauguracji w 2017 r., koncentrują się na pokazywaniu korzyści płynących z edukacji, szkoleń, mobilności oraz współpracy europejskiej. W poprzednim roku odbyło się ponad 9000 wydarzeń w ponad 50 krajach, tak więc w tym roku czeka nas wyzwanie, aby zorganizować jeszcze więcej wydarzeń.

Udział w #ErasmusDays to coś więcej niż tylko organizacja wydarzenia; to celebracja jedności europejskiej. Dołączając do tysięcy innych osób na całym kontynencie, stajesz się częścią ruchu promującego wartości współpracy, różnorodności i integracji.
Niezależnie od tego, czy jesteś przedstawicielem szkolnictwa wyższego, organizacji młodzieżowej, szkołą czy instytucją kształcenia zawodowego, te dni oferują możliwość prezentacji projektów, inicjatyw i sukcesów na scenie europejskiej. To szansa na pokazanie swojej pracy i osiągnięć oraz inspirowanie innych do działania.

W tym roku koncentrujemy się na sporcie w harmonii z Igrzyskami Olimpijskimi odbywającymi się w Paryżu. Gorąco zachęcamy uczestników do organizowania wydarzeń integrujących ten sportowy temat oraz podkreślających wartości fair play, inkluzji i wymiany kulturowej, które niesie ze sobą sport. Rektorzy są zaproszeni do wspierania i promowania tych inicjatyw w swoich instytucjach.

Jak dołączyć do 8. edycji #ErasmusDays? To bardzo proste!

Zaplanuj wydarzenie:
Spotkanie, debata, cyfrowa wystawa, wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne online – wybór należy do Ciebie!

Zarejestruj swoje wydarzenie:
Wejdź na erasmusdays.eu/organize-event i zarejestruj swoje wydarzenie.

Promuj wydarzenie:
Pobierz grafiki, używaj hashtagów #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland w social mediach.

Dokumentuj i dziel się:
Rób zdjęcia podczas eventu i prześlij je do nas wraz z krótkim opisem.

Więcej informacji: https://erasmusplus.org.pl/erasmusdays-2024