25 marca 2024

7 edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno-sportowego „Drużyny Energii”

Mecenas projektu Energa S.A. zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w 7 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjno-sportowego „Drużyny Energii”.

Inicjatywa Energi stawia na udział wszystkich uczniów, a nie na wynik sportowy. To efekt założenia, że do podejmowania regularnej aktywności ruchowej warto motywować wszystkich uczniów, szczególnie tych, którzy na co dzień rzadziej angażują się w lekcje WF-u i sport w czasie wolnym. W 2024 r. program skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych, a jego głównym celem jest stworzenie nauczycielom dodatkowych możliwości do zachęcania młodzieży do ruchu, zdrowego trybu życia i czerpania radości z czasu aktywnie spędzanego z rówieśnikami. Program polega na wykonywaniu zestawów prostych ćwiczeń, przygotowanych przez sportowców i udostępnianych na https://druzynaenergii.pl/

Rekrutacja do Drużyny Energii trwa do 3 kwietnia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

By wyrównać szanse poszczególnych placówek, bezpośrednio rywalizować będą ze sobą szkoły o zbliżonej wielkości w czterech kategoriach: szkoły małe, średnie, duże i bardzo duże.

Drużyna Energii to nie tylko sport i dobra zabawa, ale także edukacja. Każda z drużyn ma swój odpowiednik w ekologicznym źródle energii: wodzie, wietrze, słońcu i ziemi. Zestaw uzupełnia drużyna serca, symbolizująca energię i dobre relacje międzyludzkie, napędzające nas do współpracy i działania.

Nagrody:

• 5 szkół x 15 000 zł na zakup sprzętu sportowego
  • 100 szkół x 30 strojów sportowych dla uczniów (koszulka i spodenki)
  • 100 szkół x 3 bluzy dla nauczycieli
  • 5 x niezapomniane lekcje WF-u w szkołach o najwyższej frekwencji podczas ćwiczeń (najlepsi w kategorii szkół małych, średnich, dużych i bardzo dużych oraz zdobywca tzw. Dzikiej Karty)
  • 5 x bezpłatna 2-dniowa wycieczka do Gdańska dla reprezentacji wyróżnionych szkół i udział w Wielkim Finale (na 20 uczniów z każdej z 5 zwycięskich szkół czeka moc atrakcji, m.in. spotkania z mistrzami sportu)
  • 1 x webinar z ekspertami Drużyny Energii dla nauczycieli

Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://druzynaenergii.pl/