4 marca 2020

W czwartek 20 lutego 2020 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie  im. Fryderyka Chopina odbył się gminny konkurs Matematyczny Czar Par. Była to już jego siedemnasta edycja i przebiegła pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Świebodzina.

W konkursie wzięło udział 28 par z klas czwartych, piątych i szóstych  ze wszystkie szkół podstawowych z terenu Świebodzina.

Uczniowie walczyli w 8 konkurencjach: rozwiązywali Sudoku i krzyżówki z hasłem, układali tangramy, matematyczne puzzle  oraz  bryły na podstawie ich rzutów, odgadywali szyfry, grając w Master Mind, znajomość znaków rzymskich sprawdzali w grze w wojnę, a wiedzę z geometrii w grze planszowej „Wielki wyścig”.

Konkurs sprawdzał wiedzę matematyczną, umiejętności logicznego i strategicznego myślenia, spostrzegawczość oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Sędziami byli przeszkoleni uczniowie klas siódmych. To oni przyznawali uczestnikom punkty, mierzyli czas wykonania zadań, a na koniec demonstrowali prawidłowe rozwiązanie.

W konkursie można było maksymalnie zdobyć 170 punktów. Poziom zawodników był bardzo zróżnicowany.

Wyniki konkursu:

Klasy czwarte:

I miejsce: Dominika Prałat i Jakub Buklarewicz z SP2

II miejsce: Damian Klinowski I Antoni Nowacki z SP 6

III miejsce: Adrian Bagiński i Szymon Jasiński z SP 2

Klasy piąte:

I miejsce: Franciszek Kucy i Oskar Walczk z SP 1

II miejsce: Franciszek Kuś i Adam Rodobolski z SP 2

III miejsce: Iga Golik i Małgorzata Kaczmarczyk z SP 1

Klasy szóste:

I miejsce: Tomasz Bącela i Mateusz Redzik z SP 6

II miejsce: Weronika Chełminiak i Weronika Malecka z SP 2

III miejsce: Kacper Cichocki I Jakub Wdowiak z SP3.

 

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe – gry logiczne, a wszystkim uczestnikom, w tym również uczniom pełniącym role sędziów, drobne upominki w postaci układanek. Zawody odbywały się w „tłusty czwartek”  i  każdy z uczestników  skosztował przepysznych pączków ufundowanych  przez Radę Rodziców SP 2.

Konkurs Matematyczny Czar Par przebiegał w miłej atmosferze sprzyjającej zdrowej rywalizacji, stał się źródłem wspaniałej zabawy i nauki.

Już teraz zapraszamy do udziału w jego przyszłorocznej edycji.