8 listopada 2019

11 listopada

Szanowni  Państwo
Dyrektorzy,  Nauczyciele,
Uczniowie,
Pracownicy Oświaty
województwa lubuskiego

 

11 listopada  każdego roku  ma szczególne znaczenie  dla nas,  Polaków. W tym dniu wspominamy nie tylko walkę  wielu pokoleń naszych Rodaków, której celem było odzyskanie pełnej suwerenności, ale także wysiłek z jakim budowano odrodzoną Ojczyznę po latach niewoli.

Pamięć o zasługach na tym polu, a także wdzięczność, jaką wyrażamy w stosunku do bohaterów tamtych czasów, znalazły swoje odzwierciedlenie w ubiegłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wielu z nas aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach upamiętniających wydarzenia sprzed ponad 100 lat, które przyniosły nam wolność i niezawisłość. Zachęcam do udziału
w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, którego program umieszczony został na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, dziękuję wszystkim, którzy swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że patriotyzm jest nadal żywą i potrzebną wartością. Dziękuję nauczycielom, wychowawcom i wszystkim młodym ludziom za okazywanie szacunku dla tradycji i historii Polski.

Życzę Państwu dumy i satysfakcji z pełnionych funkcji i zadań realizowanych dla dobra naszej Ojczyzny. Wyrażam nadzieję, że nasz wspólny trud przyniesie pomyślność przyszłym pokoleniom Polaków.

 

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa

 

Gorzów Wielkopolski, 11 listopada 2019 r.