28 maja 2024

35. rocznica częściowo wolnych wyborów parlamentarnych

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa lubuskiego,

4 i 18 czerwca 1989 r. odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu i całkowicie wolne wybory do Senatu. Z tej okazji Sejm 24 maja 2013 r. podjął uchwałę ustanawiającą 4 czerwca Dniem Wolności i Praw Obywatelskich. Z uwagi na zbliżający się termin 35 rocznicy tych jakże ważnych dla naszego kraju wydarzeń, Lubuski Kurator Oświaty zachęca do podejmowania działań w Państwa szkołach i placówkach, mających na celu upamiętnienie pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, promowanie idei suwerennego i demokratycznego państwa oraz kształtowanie postaw wolnych i świadomych swoich praw obywateli.

Jednocześnie, jeśli w Państwa szkole lub placówce obchodzone będą uroczystości związane z 35 rocznicą wyborów 1989 r., prosimy o przekazanie relacji wraz ze zdjęciami na adres poczty elektronicznej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim: kuratorium@ko-gorzow.edu.pl .