2 października 2018

1 października – Ogólnopolski Dzień Tornistra

1 października został ogłoszony przez minister Annę Zalewską Ogólnopolskim Dniem Tornistra.
W tym dniu w całym kraju pracownicy sanepidu i kuratoriów oświaty sprawdzali, jak wygląda szkolny plecak, co uczeń w nim nosi i czy rodzice oraz dzieci zwracają uwagę na to, w jaki sposób właściwie zapakować przybory szkolne. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wspólnie z Lubuskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Gorzowie Wlkp. Dorotą Konaszczuk wzięła udział w ważeniu tornistrów w Szkole Podstawowej  w Ciecierzycach.

Październik został także ogłoszony Miesiącem Ważenia Tornistrów. W październiku przedstawiciele kuratoriów oświaty oraz sanepidu odwiedzą szkoły. Poza sprawdzeniem, ile ważą tornistry, będzie prowadzona akcja informacyjna na temat prawidłowego ich pakowania oraz możliwości pozostawienia w szkole podręczników i przyborów szkolnych.

Zachęcamy szkoły do aktywnego włączenia się w działania związane z Miesiącem Ważenia Tornistrów.

Ulotka 1 Ulotka 2

Ulotka 1