23 października 2018

XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Papieżu Janie Pawle II w Trzebiczu

19 października 2018 r. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wzięła udział w uroczystym zakończeniu XII Powiatowego Konkursu Papieskiego w Trzebiczu (gm. Drezdenko), którego organizatorami są: ks. Tadeusz Wołoszyn i dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, Beata Turczyn.  Wręczenie nagród laureatom konkursu poprzedziła patriotyczna uroczystość – poświęcenie Krzyża i tablicy pamiątkowej przez JE ks. bp. Tadeusza Lityńskiego w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W etapie finałowym XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o św. Papieżu Janie Pawle II wzięło udział 10 szkół powiatu strzelecko-drezdeneckiego: Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku, Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, Szkoła Podstawowa w Goszczanowie, Szkoła Podstawowa w Niegosławiu, Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie, Szkoła Podstawowa w Gościmcu, Szkoła Podstawowa w Nowym Kurowie, Szkoła Podstawowa w Bobrówku. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Goszczanowie.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu i propagowanie idei św. Papieża Jana Pawła II.

uroczystym zakończeniu XII Powiatowego Konkursu Papieskiego w Trzebiczu