14 marca 2018

Rok szkolny 2017/2018 Rokiem dla Niepodległej.

Dyrektorzy Szkół
województwa lubuskiego

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, p. Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, ogłosiła rok szkolny 2017/2018 Rokiem dla Niepodległej.

Bardzo proszę, szczególnie w tym wyjątkowym roku, wrócić z uczniami do historii – przypomnieć dzieje naszych przodków oraz ich bohaterskie czyny dla Ojczyzny.

Kształtowanie patriotyzmu jest zadane nam wszystkim, każdemu nauczycielowi, każdemu wychowawcy.
To my przygotowujemy nowe pokolenie Polaków, budujemy nasz dom ojczysty – Polskę.

Bardzo dziękuję, że już od najmłodszych lat, w przedszkolach, uczą Państwo dostrzegania piękna dużej i małej Ojczyzny, uczą wrażliwości na słowa: Polak i Polska, uczą okazywania szacunku Ojczyźnie i człowiekowi.

Serdecznie zachęcam do świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz do przekazywania informacji na temat planowanych inicjatyw na adres e-mail: e.krzyzanowska@ko-gorzow.edu.pl . Informacja o wydarzeniu powinna zawierać: nazwę przedsięwzięcia, termin realizacji, krótki opis oraz link do strony, na której umieszczono szczegółowe dane na temat przedsięwzięcia.

Kryteria decydujące o publikacji na stronie internetowej Kuratorium to m.in.: wartości merytoryczne i wychowawcze projektu.

Można również przesyłać informacje o wydarzeniach już zrealizowanych, które mogą okazać się przydatne w projektowaniu działań w innych szkołach. Informacja o wydarzeniu powinna zawierać: nazwę przedsięwzięcia, termin realizacji, krótki opis oraz link do strony, na której umieszczono szczegółowe dane na temat przedsięwzięcia.

Lubuski Kurator Oświaty

(-) Ewa Rawa