17 października 2018

Przedszkole i szkoła z województwa lubuskiego wśród szkół i placówek oświatowych nominowanych do nagrody LAUR MICHAŁA ANIOŁA

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania oraz  Przedszkole Miejskie nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim zostały nominowane do nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Celem Konkursu jest promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju. Konkurs przeznaczony jest dla publicznych oraz niepublicznych szkół i placówek oświatowych. Komisja Konkursu wyłaniając zwycięskie szkoły i placówki oświatowe brała pod uwagę następujące kryteria: ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna, ICT – technologie informacyjno-komunikacyjne, instrumentarium dydaktyczne – metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów.

Finałowa gala Konkursu, odbyła się 3 października 2018 r. w Kielcach podczas Kongresu Edukacji Przyszłości. Organizatorami tego wydarzenia są Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Targi Kielce. Tegoroczna edycja otrzymała honorowy patronat Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej.