22 lutego 2022

Pho3nix Active School – konkurs sportowy dla szkół

Szanowni Państwo,

Fundacja Pho3nix już po raz drugi ma zaszczyt zaprosić szkoły do współpracy przy największym konkursie sportowym dla szkół, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Pho3nix Active School.

Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych i jest całkowicie bezpłatny, a łączna pula nagród sięga ponad 1 000 000 złotych.Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby szkół i uczniów do aktywności fizycznej i sportowego, zdrowego trybu życia.

W pierwszej edycji projektu w 2021 roku wzięło udział ponad 800 szkół i ok. 200 000 dzieci z całej Polski.

Efekty akcji można zobaczyć na stronie Pho3nix Kids.

Celem II edycji jest zaangażowanie ok. 1000 szkół i dotarcie do ponad 500 000 dzieci i zainspirowanie ich do uprawiania sportu.

Pho3nix Active School trwa od 30 kwietnia do 15 maja 2022 roku i jest poprzedzone 3 miesiącami przygotowań.

Zadaniem szkół i uczniów jest przygotowanie jak największej liczby różnorodnych inicjatyw sportowych (zawodów, biegów, turniejów etc.) i zaangażowanie do nich jak największej liczby dzieci ze szkoły i okolicy, tak aby następnie poprzez relacje foto i wideo jury i publiczność mogły wyłonić zwycięzców konkursu na najbardziej inspirującą szkołę.

W tym roku po raz kolejny nagrodzimy aż 100 najbardziej aktywnych placówek w całej Polsce jednodniowymi warsztatami sportowymi. Podczas warsztatów dzieci będą mogły osobiście spotkać się z czołowymi sportowcami, sprawdzić swoje predyspozycje oraz poznać nowe dyscypliny w pełnej pozytywnej energii atmosferze. Dodatkowo 10 szkół otrzyma dofinansowanie do sprzętu sportowego o łącznej wartości aż 75 000 zł.

A najbardziej zaangażowane szkoły w Pho3nix Active School zostaną zaproszone do wskazania uczniów, którzy dostaną pełne dofinansowanie do obozów Pho3nix Kids

– ponad 500 miejsc!

Suma wszystkich nagród to ponad 1 000 000 złotych.

Każda zaangażowana szkoła ma szansę wygrać!

REJESTRACJA

Folder Pas_interaktywny