15 listopada 2018

Obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wraz z pracownikami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim wzięli udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wojewódzkie uroczystości odbyły się 11 listopada 2018 na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wielkopolskim.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz poprzedzone były Mszą Świętą w  kościele pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim, koncelebrowaną przez JE Ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego. Następnie uczestnicy Mszy Świętej przeszli ulicami miasta na Plac Grunwaldzki, gdzie rozpoczęły się uroczystości zgodne z ceremoniałem wojskowym. Podczas uroczystości I rocznik Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.  złożył   ślubowanie. Obchody uświetnił swoim występem Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”.

W tygodniu poprzedzającym obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę Lubuski Kurator Oświaty, Lubuski Wicekurator Oświaty oraz pracownicy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyli w licznych szkolnych obchodach Święta. Były to m.in. uroczystości w Szkole Podstawowej w Gościmcu, w Szkole Podstawowej w Różankach, w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wlkp., w Przedszkolu Gminnym w Baczynie, w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Gorzowie Wlkp., w Przedszkolu Miejskim nr 25 w Gorzowie Wlkp., w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Zielonej Górze, w Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp., w CKZiU „Budowlanka” w Zielonej Górze, w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., Szkole Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, w Szkole Podstawowej w Bogdańcu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tak wielu patriotycznych przedsięwzięciach.