9 stycznia 2019

Konkurs „Na pawlaczu historii. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości” – II edycja

Szanowni Państwo

Zapraszamy uczniów z województwa lubuskiego do udziału w konkursie historycznym: „Na pawlaczu historii. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości”. W konkursie zachęcamy do spenetrowania historii rodzinnej w postaci zdjęć, dokumentów, pamiątek materialnych i innych ciekawych materiałów które pozwalają powiązać historię rodziny z historią Polski lat 1918 – 2018. Celem konkursu jest zdobycie i utrwalenie pamięci o losach rodzin uczestników, ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej oraz ogólnopolskiej; rozbudzanie zainteresowań historycznych; wychowanie patriotyczne w oparciu o przekaz pokoleniowy. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klas 4-8), gimnazjalnych i średnich.

Organizatorami konkursu są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie Delegatura w Gorzowie Wlkp. oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Jego partnerami są następujące instytucje z Gorzowa Wielkopolskiego: Archiwum Państwowe, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża.

Kontakt:

Jarosław Palicki tel. 095 718 28 54