23 maja 2018

Biało – czerwony maj w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Jeninie

W naszym przedszkolu przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w styczniu.

W ramach innowacji pedagogicznej dzieci z grupy „Wiewiórki” uczyły się ludowego tańca polskiego „Trojak”, który po raz pierwszy zatańczyły 30 kwietnia 2018r. podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie.

3 maja 2018r. nasi mali artyści zaprezentowali się w Racławiu w spektaklu słowno-muzycznym „Ku biało-czerwonej”, przygotowanym z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. W. Korsaka w Jeninie. W tym dniu Wójt Gminy Bogdaniec, Krystyna Pławska, oraz Starosta Powiatu Gorzowskiego, Małgorzata Domagała, wręczyły przedszkolakom nagrody za udział w konkursie plastycznym ”Polska moja Ojczyzna”. Podczas uroczystości w Racławiu przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych. Uczestnicy otrzymali biało-czerwone kokardy wykonane przez naszych przedszkolaków.

26 maja 2018 r., w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z zaprzyjaźnionym Przedszkolem z Bogdańca, Radą Sołecka wsi Jenin, Stowarzyszeniem „Nasze Katy”, organizujemy Powiatowy Dzień Rodziny, podczas którego nie zabraknie biało-czerwonych elementów.

Ewa Drozd, dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie