23 czerwca 2017

70-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu

6 maja 2017 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście m.in.: Lubuski Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, Wicewojewoda Lubuski Pan Robert Paluch, Burmistrz Miasta Żagań Pan Daniel Marchewka, Kierownik Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr”, przedstawiciele Burmistrza Miasta Ortrand oraz szkoły, z którą żagańska placówka współpracuje od 10 lat.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się uroczystą Mszą Św., następnie goście, uczniowie i absolwenci w asyście orkiestry wojskowej i pocztów sztandarowych udali się na plac szkolny przed tablicę Patrona szkoły, aby złożyć wiązanki kwiatów. Główna część uroczystości odbyła się w Pałacu Książęcym, gdzie można było obejrzeć wystawę o szkole oraz 10-letniej współpracy polsko-niemieckiej.