16 marca, 2023

16 marca 2023

Nabór wniosków w ramach Programu „Posiłek w szkole i w domu” w 2023 roku

Szanowni Państwo! Informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktualizacja-dokumentacji-modulu-3-wieloletniego-rzadowego-programu-posilek-w-szkole-i-w-domu-od-2022-r umieszczony jest wzór wniosku o udział w Programie „Posiłek w szkole  i w domu” obowiązujący od 2022 roku. Zaznaczyć należy, że do wniosku organu prowadzącego załączyć należy także załącznik
nr 1 do wniosku organu prowadzącego (wymagany także w przypadku, gdy wnioskuje jedna szkoła). Wnioski należy składać wyłącznie na dofinansowanie dla szkół podstawowych (klasy I – VIII).
16 marca 2023

Zaproszenie do skorzystania z oferty edukacyjnej związanej z „Panoramą Racławicką”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza Państwa do skorzystania z oferty bezpłatnych lekcji online na temat historii dzieła „Panorama Racławicka” przygotowanych dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie lekcji online pracownik Muzeum Narodowego przedstawi najciekawsze zagadnienia dotyczące malowidła stanowiącego zabytek o wybitnym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa narodowego, nieznane fakty oraz intrygujące anegdoty związane z dziełem. Muzeum „Panorama Racławicka” proponuje 5 odrębnych lekcji, które mogą stać się cyklem spotkań.