3 listopada, 2021

VII edycja Konkursu Historycznego Patria Nostra

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w Konkursie Historycznym Patria Nostra. Jest to filmowy konkurs, który adresowany jest do młodzieży szkolnej ostatnich klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach konkursu 3–osobowe drużyny uczniowskie przygotowują krótkie animacje lub filmy poświęcone ważnym wydarzeniom z historii Polski. Prace są następnie emitowane na ekranach LED  w roku konkursowym, wg daty przedstawianych wydarzeń. W VII edycji konkursu zorganizowane będą cztery odrębne konkursy regionalne – oraz międzynarodowy,
3 listopada 2021

Przedstawiciele programu eTwinning w województwie lubuskim w roku szkolnym 2021/2022

Przedstawiamy grono regionalnych ambasadorów i trenerów programu eTwinning w województwie lubuskim. Są to doświadczeni nauczyciele praktycy, realizujący od lat projekty eTwinning, laureaci licznych konkursów i Odznak Jakości. Zapraszamy szkoły do kontaktu z ambasadorami eTwinning, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, entuzjazmem, umiejętnościami i wiedzą o eTwinningu.

Projekt „Athletics 4 Health”- ankieta

Polski Związek Lekkiej Atletyki wspólnie z krajowymi federacjami lekkiej atletyki Słowacji, Austrii, Bułgarii oraz Finlandii realizuje projekt pod nazwą „Athletics 4 Health” w ramach programu Erasmus+. Program polega m.in. na badaniu zasobów jakie posiadają szkoły podstawowe w w/w krajach. Przy współpracy z pozostałymi federacjami  zostały opracowane ankiety dotyczące podstawowych informacji o szkołach.
3 listopada 2021

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Regionalnym Punktem Informacyjnym Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Pokoju.

Z przyjemnością informujemy, że Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim ponownie zostało Regionalnym Punktem Informacyjnym Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2021 – 2022.