27 sierpnia, 2021

27 sierpnia 2021

Trwają zapisy na szkolenia dla nauczycieli w ramach programu Aktywny powrót do szkoły WF z AWF

Na stronie projektu WF z AWF www.wfzawf.pl trwają zapisy na szkolenia dla nauczycieli. Zakładając konto na stronie projektu, nauczyciel będzie mógł dokonać właściwej rejestracji oraz wybrać dogodny dla siebie termin warsztatów. Uzyska także dostęp do niezbędnych materiałów związanych z udziałem w szkoleniu. Szczegóły na stronie MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/trwaja-zapisy-na-szkolenia-dla-nauczycieli-w-ramach-programu-aktywny-powrot-do-szkoly-wf-z-awf
27 sierpnia 2021

Stanowisko MEiN w sprawie tworzenia oddziałów szkoły specjalnej i oddziału specjalnego w szkole ogólnodostępnej.

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi możliwości zorganizowania oddziału szkoły specjalnej i oddziału specjalnego w szkole ogólnodostępnej wspólnie dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności stanowi niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uprzejmie informuję, iż przepisy prawa oświatowego dopuszczają takie rozwiązanie. Przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji szkół publicznych i publicznych przedszkoli (Dz.