11 stycznia, 2021

Pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem – seminaria online

Zapraszamy nauczycieli chętnych do realizacji swojego pierwszego projektu w ramach programu eTwinning do udziału w bezpłatnych seminariach online. Wydarzenia realizowane są na platformie eTwinning LIVE. Skierowane są w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt .
11 stycznia 2021

Testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół podstawowych oraz szkół specjalnych, W dniach 11-15 stycznia br. w województwie lubuskim przeprowadzane są testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych
i pracowników niepedagogicznych szkół. Szczegółowe informacje na ten temat oraz harmonogram badań znajduje się pod linkiem: http://wsse.gorzow.pl/aktualnosci/1742-testy-przesiewowe-nauczycieli-na-obecnosc-koronawirusa-2 oraz na stronach internetowych Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. Proszę o skuteczne poinformowanie nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych o terminach
i miejscach pobierania wymazów oraz o konieczności punktualnego przybycia na miejsce przeprowadzenia badania.

Odznaka Szkoły eTwinning

Rozpoczęła się kolejna runda aplikacji o Odznakę Szkoły eTwinning. Szkoły eTwinning to placówki innowacyjne i kreatywne, które uznają znaczenie i wartości eTwinning i włączają je do polityki edukacyjnej, praktyk i rozwoju zawodowego w swoich szkołach. W województwie lubuskim takie wyróżnienie dotychczas otrzymały: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaborze, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach.