8 kwietnia, 2020

Program „Finansoaktywni” on-line

Informujemy, że materiały programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”, dotyczące przedsiębiorczości i finansowania, są teraz dostępne on-line. Mogą być one wsparciem w nauce zdalnej dla nauczycieli i uczniów. Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele klas V-VIII szkół podstawowych. Honorowy patronat nad programem „Finansoaktywni” objął Minister Edukacji Narodowej.

Astronomia w Twoim domu – live stream z astronomem

W imieniu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) informujemy o  cyklu live streamów z astronomami, które odbywają się w tym miesiącu. Naukowcy na żywo prezentują ciekawe zagadnienia z badań kosmosu oraz odpowiadają na pytania internautów.   Internetowy cykl został zorganizowany aby urozmaicić czas domowej izolacji w związku z obecną sytuacją w kraju. Ze spotkań mogą także skorzystać nauczyciele i uczniowie.   Więcej informacji o projekcie znajduje się poniżej Załączniki Astronomia w Twoim domu Data: 2020-04-08,
8 kwietnia 2020

Program Finansoaktywni dostosowany do lekcji on-line

Od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, są dostosowane do lekcji on-line. Teraz nauczyciel ma do dyspozycji scenariusz i materiały do przeprowadzenia lekcji zdalnie w czasie rzeczywistym oraz materiały dla ucznia do samodzielnej pracy. Ministerstwo Finansów włącza się też do Akcji E-edukacja, zainicjowanej przez GovTech Polska. Tegoroczna, 6. edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, wystartowała na początku marca pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.