6 marca, 2020

6 marca 2020

Nowy model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło współpracę z Ministerstwem Zdrowia w celu opracowania modelowych rozwiązań na rzecz poprawy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Nowy model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży uwzględnia powstanie, docelowo w każdym powiecie, ośrodków opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Ośrodki te będą stanowić I poziom wsparcia dla osób doświadczających najczęstszych zaburzeń psychicznych, w przypadku których nie jest konieczna diagnoza lekarska i farmakoterapia.  Będą pełnić kluczową funkcję w zmniejszaniu liczby pacjentów korzystających z konsultacji psychiatrycznych i hospitalizacji.
6 marca 2020

Ogólnopolski projekt badawczo-edukacyjny „Granie na ekranie”

Zachęcamy do udziału w  ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym „Granie na ekranie”.   Celem projektu realizowanego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg we współpracy z Fundacją Lotto im. Haliny Konopackiej jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania.