6 lutego, 2020

6 lutego 2020

PO – MOC, uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole i w placówce – konferencja wojewódzka

odn_zg
Szanowni Państwo Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza dyrektorów, nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych ze szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego na konferencję PO – MOC, uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole i w placówce. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonej Górze, wydawnictwa WSiP i MAC oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers.
6 lutego 2020

Ogólnoeuropejski konkurs dla szkół pn. Nagroda Jana Amosa Comenius’a za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej

Komisja Europejska po raz pierwszy organizuje ogólnoeuropejski konkurs dla szkół im. Jana Amosa Comenius’a za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej. Konkurs skierowany jest do szkół ponadpodstawowych i ma na celu podkreślenie znaczenia nauki i nauczania o Unii Europejskiej w młodym wieku. Jest także sposobem wyróżnienia szkół, które pomagają uczniom w ciekawym i inspirującym poznaniu Unii Europejskiej.

15-lecie programu eTwinning

Programu eTwinning działa w Polsce już od 15 lat. To doskonała okazja do podzielenia się materiałami dokumentującymi obchody tego wydarzenia, które odbędą się w szkołach i przedszkolach naszego województwa, podobnie jak podczas jubileuszu 10 urodzin programu. Aby współuczestniczyć w tym przedsięwzięciu należy zarejestrować wydarzenie poprzez eTwinning LIVE, jako stacjonarny event. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: https://etwinning.pl/15-lecie-programu-etwinning/ Raz w miesiącu, spośród nadesłanych relacji, jedna będzie nagrodzona.