Grudzień 10, 2019

10 grudnia 2019

W dniach 10 – 11 czerwca 2020 r. w Wyszkowie odbędzie się XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” popularyzujący polską twórczość słowno – muzyczną (piosenkę), oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70. Konkurs skierowany jest do młodzież od lat 14, która w nowych aranżacjach śpiewać będzie ponadczasowe piosenki z lat 60 i 70. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej: www.klub2012.com.pl
10 grudnia 2019

Ogólnopolski Konkurs 40 lat Solidarności na Lubelszczyźnie – Lubelski Lipiec 1980 „Stąd ruszyła lawina…”

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Lubelski Kurator Oświaty wraz z Zarządem Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie poświęconym wydarzeniom Lubelskiego Lipca 1980. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy i rozbudzenie zainteresowania najnowszą historią, kształtowanie postaw prospołecznych i patriotycznych, zwrócenie uwagi na ponadczasowe wartości oraz uświadomienie społecznego i politycznego znaczenia wydarzeń Lubelskiego Lipca 1980, a także pobudzenie wyobraźni i zdolności wyrażania osobistych refleksji artystycznych dzieci i młodzieży.