Luty 27, 2019

27 lutego 2019

ZARZĄDZENIE Nr 13/2019 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020

Konferencja: Lubuski Kongres Zawodowy

Szanowni Państwo Wojewoda Lubuski oraz Lubuski Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. zapraszają do udziału w Lubuskim Kongresie Zawodowym, który odbędzie się 12 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Żary, Rynek 1-5. Partnerami wydarzenia są Starosta Żarski, Burmistrz Miasta Żary. Organizację Lubuskiego Kongresu Zawodowego wspierają: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Centrum Informatyczne Edukacji.
27 lutego 2019

Sieć szkół oraz sieć przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

W związku z koniecznością ustalenia nowych planów sieci szkół od 1 września 2019 r., Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało przykładowe uchwały w sprawie ustalenia planów sieci szkół.  Przygotowane przez MEN przykładowe uchwały w sprawie ustalenia sieci szkół podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych zamieszczone są na stronie:  https://www.gov.pl/web/edukacja/ustalanie-planu-sieci-szkol-od-1-wrzesnia-2019-r W załączeniu zamieszczamy procedury wydawania przez Lubuskiego Kuratora Oświaty opinii w sprawie sieci szkół i przedszkoli, wprowadzone zarządzeniem Nr 11/2019 Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 25 lutego 2019 r.

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa