Luty 3, 2019

3 lutego 2019

Otwarcie warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie

1 lutego 2019 r. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wzięła udział  w oficjalnym otwarciu warsztatów szkolnych dla kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Województwa Lubuskiego, Powiatu Żagańskiego, pracodawców, dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie. Dzięki projektowi pn. „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”, na który Powiat Żagański uzyskał dofinansowanie,

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa