Kwiecień 10, 2017

II Edukacyjne Forum Energetyki Jądrowej

Szanowni Państwo 25 kwietnia 2017 r.  w Ministerstwie Energii odbędzie się II Edukacyjne Forum Energetyki Jądrowej.  Ministerstwo zaprasza do udziału reprezentantów uczelni, kuratoriów oświaty, szkół oraz placówek doskonalenia nauczycieli. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji dla strategii kształcenia kadr na potrzeby energetyki jądrowej. W trakcie Forum zaprezentowane zostaną inicjatywy Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz rozwiązania Francji i Finlandii w obszarze edukacji i kształcenia wyższego związanego z  energetyką jądrową.
10 kwietnia 2017

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017

Szanowni Państwo,
Drodzy uczniowie Lubuski Kurator Oświaty uprzejmie informuje, że uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. (piątek) o godzinie 1100 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 107 (sala 102, I. piętro).

III edycja programu Polskie Nadzieje Olimpijskie

polski komitet olimpijski
Polski Komitet Olimpijski zaprasza do wzięcia udziału w III edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, w ramach którego przyznawane są granty finansowe dla instytucji i organizacji sportowych, prowadzących zajęcia sportowe na poziomie wyczynowym dla dzieci i młodzieży oraz na różnych poziomach dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej.   Na stronie www.nadziejeolimpijskie.pl znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać na adres e-mail: wniosek@nadziejeolimpijskie.pl do 30 kwietnia 2017r. Więcej informacji w załączonym poniżej regulaminie i na stronie internetowej programu.

Półmetek projektu ERASMUS + w ZST Lubsko

erasmus plus
To już półmetek projektu staży zawodowych organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku. Projekt „Mobilny kucharz na europejskim rynku pracy – zagraniczna praktyka w ZST Lubsko” który otrzymał dofinansowanie  z programu ERASMUS + na lata 2016-2018 cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów szkoły. W ramach projektu organizowane są staże zawodowe połączone z nauką języka niemieckiego oraz aktywnym zwiedzaniem największych miast Niemiec  Na staż wyjechało już 20 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Poniżej foto relacja z wyjazdu grupy uczniów do Berlina.