3 listopada 2016

ZTL Mali Gorzowiacy u Lubuskiego Kuratora Oświaty

1112 listopada 2016 r. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty gościła w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim tancerzy Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy wraz z opiekunami.

 

Najstarsza grupa MG wytańczyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego INTERNATIONAL FOLK DANCE FESTIVAL „Lets’ dance in Bali – the land of dance”, który odbył się na wyspie Bali w Indonezji w dniach 4-18.10.2016. Zespół zajął I miejsce pośród 14 zespołów z całego świata! Konkurs był częścią Światowego Forum Kultury (World Culture Forum), które zrzeszyło ekspertów i akademików dzielących się doświadczeniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

 

 

Lubuska Kurator Oświaty podziękowała młodym artystom za szerzenie polskiej kultury, propagowanie polskiego folkloru oraz godne reprezentowanie regionu i Polski za granicą. Ewa Rawa pogratulowała zwycięstwa w Konkursie na Bali oraz życzyła kolejnych sukcesów. Wręczyła tancerzom w ramach podziękowań drobne upominki, które będą przypominały o międzynarodowym sukcesie. Specjalne podziękowania otrzymali także obecni na spotkaniu: Maria Szupiluk – kierownik artystyczny i choreograf, Krzysztof Szupiluk – dyrektor zespołu i choreograf, Jadwiga Sokulska – akompaniator, odpowiedzialna z przygotowanie wokalne członków Zespołu oraz Teresa Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZTL Mali Gorzowiacy. Maria Szupiluk otrzymała z rąk Ewy Rawy Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty, której nie mogła odebrać podczas Wojewódzkich Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej 14 października br. z powodu pobytu na Bali.

 

Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy od 35 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. i liczy obecnie około 180 artystów. Mali Gorzowiacy prezentują opracowany artystycznie folklor różnych regionów Polski oraz polskie tańce narodowe, łącząc ich charakterystyczne elementy.

 

 

{gallery}/galerie/20161102{/gallery}