5 kwietnia 2024

Zaproszenie do udziału w webinariach szkoleniowych dla nauczycieli, edukatorów i animatorów, zatytułowanych „Edukacja regionalna z Etnoekipą”

Szanowni Państwo,
w imieniu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Pani Wicedyrektor ORE Marzenny Habib, pragniemy przekazać informacje dotyczące nadchodzących webinariów szkoleniowych dla nauczycieli, edukatorów i animatorów, zatytułowanych „Edukacja regionalna z Etnoekipą”. Te nieodpłatne szkolenia internetowe rozpoczną się już 8 kwietnia 2024 r. i mają na celu pogłębienie wiedzy oraz umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć o tematyce regionalnej, poświęconych lokalnemu dziedzictwu i kulturze ludowej.

Szczególnym celem webinariów jest zaprezentowanie możliwości wykorzystania serii publikacji edukacyjnych „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”, dostępnych na stronie https://etnoekipa.pl/. Dla każdego województwa przewidziane są po dwa szkolenia na różne tematy, które odbędą się w kwietniu i maju br. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium webinariów, regulaminem szkoleń oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnymi na stronie https://webinaria-etnoekipa.pl/.

Webinaria posłużą też jako forum wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i umożliwią zaplanowanie kolejnych działań promujących tematykę regionalną w edukacji.

Osobą do kontaktu w sprawie webinariów jest:
Agnieszka Brodowska
Kierownik Działu Wydawnictw i Publikacji
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
ul. Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa
kom. +48 664 959 939
email: agnieszka.brodowska@nikidw.edu.pl