2 września 2013

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014

logo koSzanowni Państwo

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r. w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Zielonej Górze przy ul. Truskawkowej 12 o godzinie 1200. Uroczystość poprzedzona zastanie Mszą Świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. bpa dra Stefana Regmunta w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Zielonej Górze o godzinie 1030

 

 

 

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo!

 

Czas wakacji dobiegł końca. Mam nadzieję, że dobrze wypoczęliście i pełni zapału wejdziecie w mury szkolne. Przed nami wszystkimi nowe wyzwania związane z kolejnym rokiem szkolnym. To czy im sprostamy, zależy od nas samych. Bądźcie aktywni, pogłębiajcie wiedzę, wytrwale pokonujcie szkolne trudy. Niech spełnią się wasze plany i marzenia.

 

Drodzy Uczniowie, Drodzy Pierwszoklasiści – zwracam się do uczniów klas pierwszych wszystkich szkół w naszym województwie, zwłaszcza sześcio i siedmiolatków, dla których dzień dzisiejszy jest pierwszym dniem szkoły w życiu. Macie dziś pełne prawo czuć tremę (może też czuja ją Wasi rodzice). Ten niepokój szybko minie i poczujecie, że to jest Wasza szkoła. Właśnie dziś chcę Wam przypomnieć, że Wasze życiowe plany, Wasze talenty, pasje i marzenia zrealizują się w pełni tylko wtedy, jeśli nauczycie się dobrze czytać, pisać, liczyć i myśleć. Szkoła oferuje Wam szerokie możliwości zdobycia tych podstawowych umiejętności. Daje też szanse na rozwijanie wyobraźni artystycznej, zaangażowania się w pracach samorządu szkolnego. Uczy dbałości o zdrowie, poprawę swojej kondycji i sprawności fizycznej. Wskazuje, jak pomagać innym. Czy jednak z tego wszystkiego skorzystacie? To już zależy od Was samych.

 

     Wiem, że to wielkie wyzwania. Ale macie na to w szkole czas i przestrzeń. Macie dobrych nauczycieli, troskliwych szkolnych pedagogów, kompetentnych dyrektorów zaangażowane władze samorządowe, które czuwają nad wszystkim, co dzieje się w szkole. Wreszcie macie przyjaznych kolegów i wsparcie rodziców. Reszta jest w Waszych rekach.

 

Życzę, aby w czerwcu odbierając świadectwo szkolne z rąk wychowawców, każdy lubuski uczeń i uczennica, z dumą i uśmiechem na twarzy mógł powiedzieć: w tym roku naprawdę się postarałem.

 

 

Lubuski Kurator Oświaty

/ – / Bogna Ferensztain