10 kwietnia 2020

VIII edycja Ogólnopolskiego programu Nie boje się muzyki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego programu Nie boje się muzyki realizowanego dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorem projektu jest poznańska Fundacja Fabryka Sztuki, zajmująca się promocją muzyki klasycznej w różnych społecznościach i grupach wiekowych. Nie boję się muzyki, jako program popularyzujący wartościowy repertuar muzyczny, zyskał uznanie w całej Polsce!

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, które przygotowaliśmy w ramach programu na ten rok: konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka” oraz Konkursie na Videoklip. Szczegóły obu konkursów znajdują się poniżej

www.fabryka-sztuki.com.pl/konkursy

Załączniki

konkurs plastyczny- Jak wygląda muzyka
Data: 2020-04-10, rozmiar: 234 KB
Konkurs na Videoklip 2020
Data: 2020-04-10, rozmiar: 235 KB

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa