12 września 2023

Szkolna inicjatywa profilaktyczna „Nawigacja w każdą pogodę”

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) zaprasza do zapisów w ramach III edycji szkolnej inicjatywy profilaktycznej „Nawigacja w każdą pogodę”(NKWP), współfinansowanej z programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

Szkolna inicjatywa profilaktyczna „Nawigacja w każdą pogodę” realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi (zasobów osobistych, rodzinnych i środowiskowych). Inicjatywa jest adresowana do szkół podstawowych (głównie klasy VI-VIII) oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Służy ona do diagnozowania i wzmacniania kondycji psychicznej uczniów oraz pomaga w budowaniu dobrego klimatu szkoły. Szkolna inicjatywa profilaktyczna to także obszerny zestaw materiałów profilaktycznych. Zawiera on zarówno gotowe scenariusze lekcji uwzględniające wyniki badań przeprowadzonych w danej szkole, jak również inspiracje do tworzenia własnych zajęć wspierających kondycję psychiczną młodzieży. NWKP bazuje na darmowej, intuicyjnej aplikacji internetowej. Daje ona dostęp do wszystkich materiałów merytorycznych umożliwiając zapoznanie się z projektem oraz jego realizację w szkole. Dla szkolnych koordynatorów oferuje przeszkolenie online z działania aplikacji i wszystkich narzędzi. Najbliższe szkolenie już we wrześniu.

Udział w tegorocznej edycji projektu jest bezpłatny dla 1000 szkół, które zgłoszą się jako pierwsze. Organizator zaprasza do zapisów, które rozpoczynają się 12 września 2023 r.

Link do informacji o projekcie: https://ipzin.org/nawigacja-w-kazda-pogode/
Link do rejestracji: https://ipzin.org/nwkp_rejestracja/