7 marca 2024

Projekt edukacyjny „Robak”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli oraz bibliotekarzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Robak”.

Projekt oparty jest na grze planszowej oraz internetowej platformie wiedzy w 190 rocznicę wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Gry nie można kupić. Otrzymają ją wyłącznie uczestnicy prowadzonego w ramach projektu szkolenia stacjonarnego.

Celem jest wykorzystanie nowych sposobów do zainteresowania młodych ludzi epopeją narodową oraz dostarczenie nauczycielom nowoczesnych, atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych.

Na projekt „Robak” składają się:

  • Kooperacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy, na podstawie poematu „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.
  • Połączona z grą (poprzez kody QR na rewersach kart) internetowa platforma wiedzy na temat poematu, dostępna jest bez ograniczeń pod adresem: pantadeusz.promocjaksiazki.pl
  • Szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy, przybliżające zasady udziału w projekcie poprowadzi pani Iwona Haberny w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim 12 marca 2024 r. o godz. 13:00-15:00
  • Organizacja turniejów gry „Robak” dla młodzieży. Turnieje przeznaczone są dla młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-2 szkół średnich (wiek 14-18 lat).
  • Opiekun przeszkolony w ramach szkolenia powinien przeprowadzić ćwierćfinał turnieju gry w swojej placówce (do 15 maja);
  • Półfinały turnieju gry zostaną przeprowadzone przez zgłoszonych partnerów projektu, w tym Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie (do 29 maja). W ich wyniku wyłonionych zostanie 8 finalistów;
  • Ogólnopolski turniej finałowy odbędzie się 11 czerwca 2024 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Zaproszonym finalistom i ich opiekunom organizator zapewnia pokrycie kosztów podróży i nocleg.

Zapisy do projektu możliwe są poprzez Formularz zgłoszeniowy lub w postaci zapisu pod adresem mailowym bp@womgorz.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.