17 września 2014

„Od badania do działania, czyli 3P – prosta, praktyczna i potrzebna ewaluacja w szkole” – bezpłatny program szkoleniowy dla rad pedagogicznych.

menW roku szkolnym 2014/2015 w ramach projektu systemowego Ministerstwa Edukacji Narodowej będzie realizowany bezpłatny program szkoleniowy dla rad pedagogicznych „Od badania do działania, czyli 3P – prosta, praktyczna i potrzebna ewaluacja w szkole”. Jego tematyka odpowiada treściom rozporządzenia o nadzorze pedagogicznej i jest spójna z treściami szkoleń dla dyrektorów szkół i placówek oraz dla wizytatorów ds. ewaluacji.  Film w załaczeniu.

Celem programu jest bezpośrednie wsparcie szkół w realizacji ewaluacji wewnętrznej. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych „Wykorzystanie ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej przez szkoły”, ewaluacja wewnętrzna w polskich szkołach rozwija się, jednak ciągle jest obarczona nadmierną formalizacją wynikającą z przeświadczenia o konieczności tworzenia potężnej dokumentacji oraz tendencją do prowadzenia jej przez mało dynamiczne w składzie zespoły.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się poniżej:

Ogłoszenie nt programu szkoleniowego rady pedagogiczne.pdf

ERA – Od badania do dzialania from kogorzow on Vimeo.