10 listopada 2023

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Szanowni Państwo, drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Uczniowie,

każdego roku, w dniu 11 listopada, w całej Polsce uroczyście obchodzimy nasze wielkie, Narodowe Święto Niepodległości. Ta symboliczna data przypomina nam o Polakach, którzy z poświęceniem walczyli o wolność naszego Państwa. Jest także potwierdzeniem siły Narodu Polskiego, dla którego Niepodległa Ojczyzna jest najwyższą wartością.

Serdecznie dziękuję Nauczycielom za kształtowanie patriotycznych postaw, przekazywanie pamięci o naszych bohaterskich przodkach, kształcenie uczniów w duchu umiłowania Polski i dążenia do Jej jak najlepszego rozwoju. Proszę dziś przyjąć moje szczere uznanie i podziękowanie dla Państwa wysiłków, mających na celu promowanie postaw, opartych na patriotyzmie oraz szacunku dla tradycji i historii Polski.

Jak co roku, zapraszam Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do udziału w wojewódzkich i lokalnych uroczystościach. Proszę o obecność pocztów sztandarowych oraz delegacji uczniów w uroczystościach wojewódzkich organizowanych przez Wojewodę Lubuskiego oraz we wszystkich uroczystościach w miastach i gminach naszego regionu. Dajmy świadectwo dumy i szacunku dla naszych bohaterów i wartości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę Państwu wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim radosnego świętowania!

Pismo Lubuskiego Kuratora Oświaty
Data: 2023-11-10, rozmiar: 393 KB