6 maja 2021

Nabór do programu Aktywny powrót do szkoły- WF z AWF

Szanowni Państwo,

w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego ruszył nabór do programu Aktywny powrót do szkoły – WF z AWF realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego szkół podstawowych i średnich z  województwa lubuskiego mogą rejestrować się na szkolenia, które będą organizowane w AWF w Poznaniu oraz w Filii AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

Pierwszy etap programu obejmuje jednodniowe, kompleksowe szkolenie – wykłady i warsztaty o tematyce zdrowotnej, psychologicznej, a także metodycznej dotyczące metod przeciwdziałania skutkom siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej, izolacji społecznej i skutkom zdrowotnym, jakie pojawiają się w związku z pandemią. Nauczyciele, którzy ukończą szkolenie i zdobędą certyfikat będą mogli, wraz ze swoją szkołą, aplikować o środki na uruchomienie dodatkowych zajęć o charakterze ruchowym i  wziąć udział w drugim etapie programu. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób.

Nauczyciele mogą zgłosić się na szkolenie poprzez formularz na stronie: www.wfzawf.pl. Rejestracja wymaga wpisania specjalnego kodu, który z ministerstwa otrzymali dyrektorzy szkół. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do właściwej uczelni. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W przypadku braku dostępności do kodów lub innych spraw, pytania prosimy kierować na adres: poznan@wfzawf.pl lub telefonicznie: 797 274 188 (kierownik biura), 797 274 114 (sekretariat Poznań), 797 274 196 (sekretariat Gorzów Wielkopolski) od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15