13 marca 2024

Młodzi głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2024! Zorganizujcie debatę i szkolną symulację wyborów!

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w projekcie „Młodzi głosują”, który wspiera i buduje edukację obywatelską, szczególnie edukację wyborczą.

Celem Projektu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Projekt „Młodzi głosują” polega na wsparciu szkół w przeprowadzeniu symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dodatkowym elementem są webinaria przygotowujące nauczycieli do przeprowadzenia działań, scenariusze zajęć, które zostały napisane zgodnie z programem przedmiotu ‘’historia i teraźniejszość’’ oraz materiały i poradniki dla uczestników projektu, które pozwalają przeprowadzić rozwijającą debatę o tematach ważnych dla młodych ludzi. Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje „Młodzi głosują” już od 30 lat.

Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Parlamentu Europejskiego, zrozumieją jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie i poznają jak obywatelki i obywatele mogą partycypować w europejskiej demokracji. Cała społeczność uczniowska zyska okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na kandydujące ugrupowania polityczne i dać znać o swoich poglądach.

Adres do zapisów do projektu:
https://opolityce.ceo.org.pl/programy-edukacyjne-mlodzi-glosuja-wybory-2024/

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.