3 września 2021

Inauguracja roku szklonego 2021/2022 w województwie lubuskim

1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej  im. Lotników Alianckich w Iłowej odbyła się wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022. Organizatorami uroczystości byli: Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Burmistrz Iłowej – Paweł Lichtański oraz dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły. Ze względu na nadal trwającą pandemię związaną z koronawirusem tegoroczna uroczystość odbyła się w innych niż zwykle warunkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele uczniów wybranych klas, rodzice oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla w Iłowej celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry oraz sztandarów przeszli do Szkoły. Uroczystość odbywała się na hali sportowej przy budynku szkolnym. Podczas uroczystości głos zabrali: dyrektor Szkoły – Beata Laskowska-Trzeciak, Lubuski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubuski, Poseł na Sejm RP – Jacek Kurzępa Wicemarszałek Województwa Lubuskiego – Stanisław Tomczyszyn oraz Burmistrz Iłowej – Paweł Lichtański, którzy w swoich wystąpieniach nawiązywali do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz do konieczności zorganizowania uczniom bezpiecznej nauki w szkołach. Zaakcentowano 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Złożono liczne życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Całość uroczystości uświetnili występem uczennice i uczniowie Szkoły. Po uroczystości zorganizowany został festyn dla dzieci i młodzieży przez Komendy Wojewódzkie i Powiatowe w Żaganiu Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Uruchomione zostały: punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, (chętni mogli się spisać) oraz punkt informacyjny Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.