25 października 2019

II Lubuska Konferencja Rad Rodziców

Fundacja Rodzice Szkole zaprasza na konferencję poświęconą radom rodziców. Wydarzenie odbędzie się 14.11.2019r w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.
Skąd wziąć pieniądze na funkcjonowanie, jak efektywnie współpracować z dyrektorem szkoły, jakie są prawa i obowiązki rady rodziców? Na te i inne pytania eksperci odpowiedzą w trakcie konferencji.

II Lubuska Konferencja Rad Rodziców organizowana jest przez Fundację „Rodzice Szkole” we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty. Podczas spotkania eksperci poruszą wiele kwestii pomocnych podczas organizowania pracy rady rodziców. – Rodzice są nieodłącznym elementem każdej szkoły. To niezwykle istotne, aby potrafili nawiązać współpracę z dyrektorem placówki i wspólnie pracować nad ulepszaniem życia w szkole – mówi Wojciech Starzyński, prezes zarządu Fundacji. Na konferencji omówione zostaną nie tylko prawa rad rodziców, ale też obowiązki, z jakich muszą się wywiązać.

Podczas spotkania poruszone zostaną również zagadnienia związane z finansami rad rodziców. Przygotowywanie dokumentów finansowych, pozyskiwanie środków czy prowadzenie konta bankowego to niektóre z tematów budzących wiele wątpliwości. Prelegenci, którzy są wieloletnimi działaczami na rzecz rad rodziców, pomogą je wyjaśnić i odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników.

Rodzice już w obecnym systemie są ważną częścią szkoły a w wielu placówkach w Polsce z powodzeniem współtworzą codzienność edukacji. Dzięki naszym konferencjom każdy zainteresowany może zyskać wiedzę o najlepszych praktykach i już dziś zacząć zmieniać szkołę swojego dziecka na lepsze – podsumowuje Wojciech Starzyński z Fundacji „Rodzice Szkole”. Podczas konferencji omówione też zostaną problemy w funkcjonowaniu i przykłady dobrych praktyk, zgłaszane Fundacji przez szkoły z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dyrektorami szkół do udziału w konferencji, która odbędzie się 14 listopada 2019r w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Swoje uczestnictwo można zgłosić za pomocą formularza dostępnego na stronie http://www.radyrodzicow.pl/ .

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program_II_Lubuska_Konferencja_Rad_Rodziców
Data: 2019-10-25, rozmiar: 112 KB